Historie


Seznam podsekcí

Založení oddílu se datuje k roku 1985. Tehdy hráli stolní tenis čtyři pánové (Masopust, Rohoška, Šusta a Dalík) v říčanské hospodě U lip, a to jen tak pro zábavu. K překvapení všech je na podzim přihlásil do soutěže p. Pangrác. Narychlo tedy bylo potřeba sehnat hernu se dvěma stoly. To se povedlo v hostinci v Kuří (dnes spádová obec Říčan). Tím začal oddíl působit v soutěžích okresu Praha— východ. Ovšem herna v hostinci nebyla optimální a hledali se jiné lepší prostory. A tak vznikl nápad vybudovat hernu stolního tenisu v Říčanech, v prostorách budovy bývalé loděnice, která byla hrozivém stavu. Protože město, majitel budovy, bylo pro a částečně nám finančně pomohlo ČSTV, začala v dubnu 1988 rekonstrukce s úpravou pouze pro stolní tenis. Za obrovské obětavosti celé řady členů bylo v září 1989 hotovo. Všichni nadšenci měli velkou zásluhu na nové herně, ale bez hlavní organizace a úsilí Josefa Masopusta by se dnes v Říčanech stolní tenis nehrál.


Po zahájení působení oddílu v Říčanech rychle přibývali ke členům z bývalé herny v Kuří i další místní lidé. Začala také práce s mládeží, z nichž několik právě dnes hraje v nejlepších družstvech. Také přibyli hráči z Říčan, kteří dlouho nehráli, ale dříve se stolnímu tenisu aktivně věnovali v jiných oddílech. Pozvedli tak úroveň hry a A-tým postupoval stále výš. Skončilo to až ve 2. lize! V letošním roce náš nejlepší tým hraje divizi, zároveň máme i dva další tým v krajském přeboru a dohromady 5 družstev mužů. V posledních týmech dostává šanci hrát mezi dospělými naše mládež.

V letech 2006 až 2008 se nám podařilo rozšířit hrací prostor na dvojnásobek, takže nyní můžeme využívat 4 stoly.

Máme dlouholeté zkušenosti s přátelskými zápasy se zahraničními partnerskými kluby, mezi něž patří:
  • Gödöllö - Maďarsko
  • Agfa Mnichov (nezapomenutelný zájezd do Mnichova)
  • Gispen Culemborg – Nizozemsko (mnoho zápasů jak na stolech soupeře, tak i v Říčanech)
  • CTT Ripollet Barcelona (letecký zájezd do teplých krajin)

Struktura oddílu:

Oddíl TTC Říčany je samostatný oddíl stolního tenisu, který není přímo závislý na žádné instituci. Je součástí TJ Tourist Říčany, která sdružuje některé sportovní oddíly v Říčanech. Využíváme tedy legislativních kroků (vedení účetnictví, daňové přiznání, vyjednávání s městem a další), které nám sdružení v této organizaci umožňuje.
 
Herna a pozemek je majetkem města, TJ Tourist – oddíl stolního tenisu má výpůjční smlouvu na dobu neurčitou. Vnitřní majetek pro stolní tenis je majetek oddílu.
 
Nejvyšším orgánem oddílu je valná hromada všech členů. Běžné záležitosti v oddíle vyřizuje výbor oddílu.

20.10.2012
Po nevydařeném začátku sezóny ve Zruči, jsme jeli na druhý zápas do Roztok s rozporuplnymi pocity. Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který nám nenechá nic zadarmo. Soupeř proti nám nastoupil v sestavě posílené o Michala Špačka. Po čtyřhrách byl stav 2:0 pro Roztoky a zdálo se, že nás čeká debakl podobný tomu ve Zruči. Pak se ale ukázalo, že naše tvrdá letní příprava nebyla marná. Zápas se nám podařilo otočit a to hlavně zásluhou Aleše, který za stavu 3:3 porazil Michala Smrčka. Společnými silami jsme pak dovedli utkání do vítězného konce 10:6. Body: Štěpánek 4:0, Uksa 3:0, Šantavý 2:1, Pokorný 1:3 ... více

9 - 16 (z 9 záznamů)
|<< |  << |  <  2/2