Dospělí


Seznam podsekcí

2.4.2017

Lyžovačka v Söldenu

Posledních několik let se stalo tradicí, že banda stolních tenistů opouští koncem března zelené stoly a vydává se do Alp. Tento rok jsme navštívili lyžařské středisko Sölden. Středisko se rozkládá v Tyrolských Alpách v Rakousku (nedaleko od Italských hranic).

Po náročné cestě jsme se ubytovali a udělali si čajový dýchánek u kartiček. Od našeho podkrovního apartmánu k lanovce nás dělilo několik kilometrů, tak jsme využívali místních skibusů.

První dva dny nám vyšlo nádherné počasí, tak jsme využili suprových podmínek k lyžování na 100%. Také jsme lanovkou vystoupali do nadmořské výšky přesahující 3300 m n. m. a viděli jsme krásné panorama okolních hor. Několikrát jsme projeli místní skitunel vedoucí skrz zdejší horu. Sjezdovky byly perfektně upravené a tak rozsáhlé, že lyžaři měli dostatek místa pro své lyžařské umění. Místní restaurační a občerstvovací zařízení na sjezdovkách byla na vysoké úrovni. K vydatnému obědu jsme si dávali Weissbier i Wili s hruškou.

Letošní karty na horách byly velmi vyrovnané. Až v poslední hře se rozhodovalo mezi Jardou, Martinem a Vráťou o mistrovském titulu v Söldenu. Na konec se radoval z vítezství Vráťa!

Už se těšíme na příští lyžařský zájezd v roce 2018.  


Fotogalerie

Sölden