Dospělí


Seznam podsekcí

24.3.2018

Lyžovačka v Passo del Tonale

V březnu říčanská banda stolních tenistů vyrazila na lyžovačku do Alp. Tento rok jsme navštívili alpské středisko Passo del Tonale (doporučeno Jardou). Středisko se rozkládá v Rétských Alpách (oblast Lombardie a Trentina) v Itálii.

Po dlouhé a náročné cestě jsme se ubytovali v hotelu Locanda Locatori v nadmořské výšce cca. 1850 m n.m. Uvítala nás přísná paní recepční :D a předala nám klíče od pokojů. K lanovce jsme to měli kolem kilometru (využívali jsme hotelové „sáně“). Odpolední vycházka po vesničce byla zakončena welcome drinkem (hruškové kompoty) v místní hospůdce, kde místní DJ pouštěl i české songy. K večeři jsme měli Tyrolské speciality..

První den jsme dopoledne vyzkoušeli mnoho sjezdovek, ale odpoledne se počasí pokazilo a byla mlha. Druhý den jsme měli ideální podmínky na lyžování, svítilo sluníčko a na obloze nebyl ani mráček. Tyto podmínky jsme využili a kabinkovou lanovkou jsme  vyjeli do 3000 m n.m. Zde se nám rozprostřel krásný výhled do krajiny s krásnými panoramaty. V restauraci na sjezdovce jsme si dali pozdní oběd a doplnili jsme energii. Večer jsem navštívili místní „deštník“ , kde jsme poseděli s Weissbierem. Poslední den jsme lyžovali jen do oběda, protože se pokazilo počasí. Začalo foukat a padat sníh.  Do druhého dne napadlo 40 cm nového sněhu.

Karetní turnaj na horách nebyl moc vyrovnaný. Po 1. hracím dni bylo rozhodnuto o vítězi. Stal se jím Roman. Takové štěstíčko  co měl ve hře prvních 5 kol to se jen tak nevidí :D .

 

Už se těšíme na příští lyžařský zájezd v roce 2019. 


Fotogalerie

Passo del Tonale